Åk9 vårfest 31/5

Vårfesten för åk9 är torsdagen den 31 maj kl 18.00, och vi kommer att hålla till i Storvreta-skolans matsal eftersom vår matsal är under reparation. Festen har planerats av elevrepresentanter från alla nior tillsammans med oss klassföreståndare.

Kvällen kommer att inledas med en trerätters middag, och sedan blir det disco fram till kl 22. Därefter är festen slut och då slutar skolans ansvar för eleverna.

Vill man inte vara kvar hela kvällen är det fritt fram att gå hem efter middagen (kl 20.30). Viktigt är dock att man meddelar någon vuxen (helst sin klassföreståndare), då skolans ansvar slutar i och med att man går hem.

Givetvis är det helt fritt från alkohol, tobak och droger.

Vi hoppas att det blir en riktigt trevlig fest.

Vänliga hälsningar,

Fortune, P-O, Charlotte, Jenny, Thomas, Ulrika, Malin och Lena P.

28 maj 2018